Wi-Fi USB Adaptörler

Tüm Wi-Fi USB Adaptör modellerini uygun fiyatlara taksit imkanı ile elektronikcadde.com'da bulabilirsiniz. 

Redline Wi-Fi- USB- Adaptörler

Dahili ve harici olarak iki farklı şekilde kullanılabilen Wi-Fi adaptörlerden dahili olanlar cihazın ana kartına entegre edilmek suretiyle kullanılmaktadır. Harici olanlar ise USB yoluyla dış ortamdan bağlantı sağlanarak görev yapmaktadır. USB Wi-Fi adaptörler hem kulanım kolaylığı hem işlevselliği hem de daha uygun fiyat avantajlarına sahip bulunmaktadır. USB Wi-fi adaptörler harici ağ bağdaştırıcıdır. Harici olması kullanıcıya önemli avantajlar sunmaktadır. Kullanıcı istediği zaman söküp takabilir, kolay ve pratik kullanım sağlar.
Genellikle bilgisayarlarda kullanılan USB wi-fi adaptörler, günümüzde bazı televizyonlarda ve telefonlarda da kullanılabilecek biçimde üretilmektedir. Wi-fi özelliği olmayan bilgisayarlara wi-fi özelliği kazandırarak kullanım seçeneklerini artıran sistem, bilgisayarların kapsama alanlarını genişletmektedir. Wi-fi adaptörler teknolojinin gelişmesine bağlı olarak gittikçe küçülen ebatlarda üretilerek taşıma ve pratik kullanım olanağına sahip olmaktadır. Piyasadan Antenli veya antensiz şekilde temin edilebilen adaptörler kullanıcı ihtiyacına göre farklı yapılarda olabilmektedir.
Wi-fi adaptör kurulumu için çok fazla teknik bilgi sahibi olmaya gerek yoktur. Bilgisayarlarda yer alan tüm donanımlar bir yazılımla görev yapmaktadır. Yazılımlar donanımları kontrol ederek sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Driver ( sürücü ) olarak adlandırılan yazılımlar aldığınız cihazlarla birlikte CD halinde gelmektedir. 
Cihazınıza takarak çalıştıracağınız CD’lerde karşınıza çakan işlemleri gerçekleştirerek sürücü yükleme işlemlerini halledebilirsiniz. Sürücü yükleme işlemi başarıyla sonuçlandıktan sonra yapılacak iş Wİ-Fİ adaptörü USB yoluyla bilgisayara takmaktan ibarettir. Böylece kablosuz ağın sağladığı geniş alanlardan yararlanma imkânına sahip olabilirsiniz.

Wİ-Fi Adaptör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Gerek bilgisayar gerekse telefon ve televizyonlarda kullanılarak kullanıcı seçeneklerini bir hayli artıran Wİ-Fİ adaptörlerin seçiminde bazı unsurların dikkate alınması gereklidir. İlk olarak göz önünde tutulması gereken faktör bağdaştırıcının en yüksek veri hızına sahip olmasıdır.72, 150, 300 Mbps veri transfer hızları ağ cihazlarında en önemli nokta olsalar bile, internetinizin yavaş olması durumunda hiçbir fonksiyona sahip değillerdir. Evde kullanılan bilgisayarları telefon hattı üzerinden kullananlar için normal bir adaptör yeterli olurken, bir iş yerinde yüksek hıza sahip wi-fi adap rot kullanımı veri akışının yüksek hızda yapılabilmesine olanak sağlayacaktır.
Adaptör seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka husus da, USB Wİ-Fİ bağdaştırıcısının WEP, WPA,WPA2 dâhil olmak üzere 128 bit güvenlik standartlarını destekleyici özelliğe sahip olduğunun kontrol edilmesidir. Ayrıca USB wi-fi bağdaştırıcı alırken kullanım alanınızı göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gereklidir. Eğer antenli bir cihaz almayı düşünüyorsanız, antenin sinyal yayma gücünün (dBi) değerinin yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Böylece Wİ-Fİ adaptörünüzün etki mesafesini daha da artırabilirsiniz.
USB adaptör seçimlerinde anten cihazın verimi konusunda önemli bir ayırt edici özelliğe sahiptir. Cihaza dâhili anten mevcut ise wi-fi adaptör daha küçük olacak ve sinyalin yayılma alanı daha dar bir alan kapsayacaktır.  Antenin dışta bulunuyor olması durumunda ise, adaptör de buna bağlı olarak büyük olacak, sinyal daha geniş alanlara yayılabilecektir. Harici antene sahip olan bir wi-fi ideal sinyal gücüne sahip olsa bile, USB portundan çıkıntı yapmaya meyillidir. Bu durum masaüstü bilgisayarlarda çok fazla bir sorun teşkil etmese de, dizüstü bilgisayarlarda her hangi bir çarpma düşme durumunda USB portu önemli zararlarla karşılaşabilir. Firmamızda uydu sistemleri, ses ve görüntü sistemleri, güvenlik sistemleri ile birlikte TV ve bilgisayarlarda güvenle kullanabileceğiniz Wİ-Fİ USB adaptörler de en uygun fiyat şartlarıyla müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Web sitemizi ziyaret ederek tüm ürün çeşitlerimiz hakkında bilgi alabilir, ücretsiz kargo avantajıyla ürün siparişi verebilirsiniz.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR

Redline Uydu Alıcısı